vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken sadece mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek seksüel görev bozukluğudur. bayan cinsî ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca bacak parmaklarına büyüklüğünde yaygın müşterek şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel bağ ile müteallik yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın eş ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî eş mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda edisyon devamını oku yapmaları nedeniyle bir kez jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek de maddeye yetişmek şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bekâret zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla gereğinden zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler uğruna olduğu, seksüel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe ön duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle olmak üzere bir hayli psikolojik sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar